Holistyczne podejście

Holistyczne podejście

Być może nie czujesz się na siłach, aby poddać się in vitro lub chcesz wypróbować inne opcje przed przystąpieniem do technik wspomaganego rozrodu. Oferujemy również holistyczne procedury uzupełniające leczenie IVF.

Holistyczne podejście

Być może nie czujesz się na siłach, aby poddać się in vitro lub chcesz wypróbować inne opcje przed przystąpieniem do technik wspomaganego rozrodu. Oferujemy również holistyczne procedury uzupełniające leczenie IVF.

Fitoterapia - leczenie ziołami

Odpowiednio dobrana kuracja ziołowa doprowadzi organizm do równowagi i pomoże w poczęciu i donoszeniu zdrowego dziecka. Mamy wiele pozytywnych doświadczeń ze stosowaniem ziół na drodze do posiadania dziecka.

Na co pomagają zioła?

 • Regulacja poziomu hormonów w organizmie,
 • stymulacja kobiecych narządów rodnych,
 • wspomaganie psychiki,
 • nieregularne miesiączki,
 • brak równowagi hormonalnej,
 • prawidłowe zagnieżdżenie zarodka.

Kiedy jest odpowiedni czas na kurację ziołową?

W przypadku leczenia niepłodności można podjąć leczenie przed lub w trakcie leczenia. Zalecamy jednak rozważenie leczenia, gdy tylko poczujesz, że coś jest nie tak w Twoim ciele. Według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej wszystko w organizmie jest powiązane ze wszystkim innym, a czynniki, które na pierwszy rzut oka nie są związane z ciążą, mogą mieć na nią wpływ. Zawsze konsultuj się ze specjalistą przy wyborze ziół.

Jeśli jesteś zainteresowany fitoterapią, zalecamy kontakt:

Umów się z nami na niewiążącą konsultację

I zrób pierwszy krok na swojej drodze do posiadania dziecka. Lekarz omówi z wszystko, co Was interesuje i zasugeruje następny krok.

Biorezonans

Metoda, która może mapować ogólny stan organizmu i ujawniać ukryte przyczyny niepłodności. Podczas prób poczęcia dziecka jest ona wykorzystywana głównie do określenia stanu owulacji, jajowodów, macicy i warunków do łączenia się komórek płciowych.

W jaki sposób biorezonans pomaga w leczeniu niepłodności?

 • Łagodzenie bólu menstruacyjnego,
 • eliminacja przewlekłych stanów zapalnych pochwy, jajników lub jajowodów,
 • wyrównanie hormonalnej nierównowagi,
 • wzmocnienie odporności,
 • przygotowanie organizmu do udanej implantacji zarodka.

Jak działa biorezonans?

Wszystkie organizmy (w tym wirusy i bakterie) emitują własne fale elektromagnetyczne, które mierzymy i wykorzystujemy w leczeniu. Jeśli coś jest nie tak w organizmie, urządzenie do biorezonansu oceni to jako zakłócającą falę. Jeśli ten błąd utrzymuje się w organizmie, może objawiać się różnymi objawami złego stanu zdrowia – od przewlekłych bólów głowy po dysfunkcję jajników. Biorezonans może skorygować tę zakłócającą falę i wysłać ją z powrotem do ciała z prawidłową częstotliwością, aby doprowadzić wszystkie narządy do równowagi.

Jeśli uważasz, że biorezonans mógłby Ci pomóc, zalecamy skontaktowanie się z Nikolą Kadlčíkovą.

 • +420 605 430 571, info@bicom-optima-brno.cz

Akupunktura

Istotą akupunktury jest wkłuwanie igieł w punkty, które wpływają na funkcjonowanie organizmu. Przygotowuje na przyjście dziecka, działa zapobiegawczo przed poronieniem i pomaga w harmonijnym przebiegu całej ciąży.

Współpracujemy z doświadczoną akupunkturzystką Dominiką Guziurovą +420 603 197 424 .+420 603 197 424.

Jak działa akupunktura?

Najpierw terapeuta będzie zadawał pytania, aby dowiedzieć się, które ścieżki w ciele wymagają wsparcia z punktu widzenia tradycyjnej medycyny chińskiej. Pytania będą dotyczyć stanu zdrowia i stanu psychicznego pacjenta. W oparciu o diagnozę, będzie ona leczyć punkty na ciele, które nie są w równowadze za pomocą nakłuć igłą.

Odżywianie

Dobrze dobrana dieta i ćwiczenia zwiększą szanse na poczęcie dziecka. Wspomagaj prawidłowe funkcjonowanie organizmu dietą, chińskim Qigong lub ćwiczeniem według metody Ludmily Mojžíšové.

Jak odżywianie wpływa na szanse na poczęcie dziecka?

Odpowiednia dieta może zmienić warunki panujące w miednicy mniejszej, zwiększając tym samym szanse na zajście w ciążę.

Co najlepiej ograniczyć na talerzu?

 • Słodycze,
 • białe pieczywo,
 • produkty z mleka krowiego,
 • surowe warzywa,
 • smażone potrawy,
 • słodzone napoje,
 • mocny alkohol.

Fizjoterapia

Czym jest Qigong?

Ćwiczenie, które poprzez powolne ruchy i głębokie oddychanie pomaga uwolnić nagromadzone napięcie w ciele, poprawić postawę i ogólny stan zdrowia. Według tradycyjnej medycyny chińskiej qi jest naszą podstawową energią życiową, a kung jest umiejętnością jej przyjmowania.

Fizjoterapia i ćwiczenia według zaleceń Liudmily Mojžíšovéj

Ćwiczenie, które może wzmocnić mięśnie całego tułowia, poprawić dynamikę kręgosłupa i dna miednicy oraz pomóc w bólu pleców. Stosujemy je nie tylko jako metodę wspomagającą sztuczne zapłodnienie, ale także w innych przypadkach. Ćwiczenia mogą wyeliminować niektóre rodzaje niepłodności i pomóc w drodze do poczęcia.

Z przyjemnością polecamy fizjoterapeutów z Fit and Tasty przy Botanická 53a w Brnie, którzy specjalizują się w tej dziedzinie.

Joga

ReproYoga

Wspólnie z Kristýną Svobodovą ze studia jogi Yoga Place przygotowaliśmy serię filmów jogi reprodukcyjnej. Ćwiczenia można wykonywać w dowolnym miejscu, najlepiej w zaciszu własnego domu.

Pierwsze zajęcia jogi reprodukcyjnej koncentrują się na samoświadomości i przebudzeniu wewnętrznej energii. Wykorzystując wybrane ćwiczenia, aktywuje, rozgrzewa i poprawia krążenie narządów w jamie brzusznej i miednicy. To delikatne ćwiczenie zwraca uwagę na wszystkie narządy, które wpływają na układ rozrodczy i hormonalny.

1. część jogi reprodukcyjnej

Drugie zajęcia jogi reprodukcyjnej poświęcone są oczyszczaniu, harmonizowaniu i uspokajaniu. Podstawą tych zajęć jest technika oddychania Nadi Shodhana (znana jako oddychanie naprzemienne), która harmonizuje energię żeńską i męską. Jest ona popularna ze względu na swoje oczyszczające działanie. Nie zabraknie również uspokajającego i harmonizującego pozdrowienia księżyca. Jest to szczególnie przydatne dla kobiet cierpiących na bezsenność. Lekcja ta obejmuje również pozycję bogini symbolizującej bogactwo, dobrobyt i płodność. Ponieważ jest to rutyna uspokajająca, zalecamy praktykowanie jej pod koniec dnia.

2. część jogi reprodukcyjnej

Wystarczająco dużo odpoczynku: łatwo powiedzieć, ale trudno przestrzegać. Trzecia część jogi reprodukcyjnej z naszego warsztatu skupia się głównie na ćwiczeniach relaksacyjnych. Pomagają one w uzyskaniu dobrego samopoczucia psychicznego, pozbyciu się niepokoju i budowaniu zaufania do siebie. Koniec lekcji poświęcony jest relaksacji kierowanej, tzw. wizualizacji w pozycji błogości.

3. część jogi reprodukcyjnej

Nieoczekiwane połączenie nauki, medycyny holistycznej i empatii

Szukamy właściwych połączeń, aby pomóc Wam osiągnąć upragniony cel.

0
lata

jesteśmy tu dla Was

0
dzieci

urodziło się dzięki nam

0
rodzin

z rzadką chorobą, którym pomogliśmy

Jesteśmy tutaj dla tych, którzy nie chcą tylko mieć nadziei

Korzystamy z naszego wieloletniego doświadczenia i doskonale wiemy, że każda historia jest inna i każda zasługuje na indywidualne podejście. Możecie polegać na naszym profesjonalizmie, dyskrecji i zrozumieniu.

Ostrava, Brno

Bc. Michaela Janíčková, DiS.

Koordynator pielęgniarek

mjanickova@repromeda.cz

+420 702 247 322

Brno

Bc. Barbora Šobová

Koordynatorka, pielęgniarka

bsobova@repromeda.cz

+420 607 001 671

Brno

Dana Kochová

Koordynatorka, pielęgniarka

dkochova@repromeda.cz

+420 722 972 193

Brno

Bc. Martina Tocháčková, DiS.

Pielęgniarka

Brno

Adéla Klepetková, DiS.

Pielęgniarka

Brno

Eliška Široká

Pielęgniarka

Pomogliśmy już 6 000 dzieci przyjść na świat

Kubík

19 kwietnia, 2024

Po trudnej drodze do uzyskania ciąży, która przez bardzo długi czas się nie powodziła, w końcu zwróciliśmy się do ekspertów z Repromedy w Brnie. Chcielibyśmy podziękować im za profesjonalną pomoc, dzięki której nasz Kubik urodził się 31 stycznia 2024 roku. Teraz ma 2 miesiące i waży 5,6 kg, jest zdrowym, uśmiechniętym dzieckiem i sprawia, że jesteśmy naprawdę szczęśliwi.

Martinka

26 marca, 2024

Dziękujemy Repromedzie z Brna za możliwość posiadania pełnej rodziny. Dzięki preimplantacyjnym testom genetycznym 14 marca 2024 r. urodziła nam się zdrowa córeczka Martinka.

Amálka

19 marca, 2024

Dziękujemy za naszą Amálkę, która urodziła się 4.2.2024 r. Bardzo dziękujemy za spełnienie marzenia i życzymy wielu dalszych sukcesów.

Brno, Studentská 812/6, Czechy

Na pytania odpowiadamy od poniedziałku do piątku w godzinach 7-18.

Sytuacje awaryjne +420 602 592 842
Ostrawa, Dr. Slabihoudka 6232/11, Czechy

Na pytania odpowiadamy od poniedziałku do piątku w godzinach 7-15.

Sytuacje awaryjne +420 606 029 983
Brno, Studentská 812/6, Czechy

Na pytania odpowiadamy od poniedziałku do piątku w godzinach 7-18.

Sytuacje awaryjne +420 602 592 842

View on map

Ostrawa, Dr. Slabihoudka 6232/11, Czechy

Na pytania odpowiadamy od poniedziałku do piątku w godzinach 7-15.

Sytuacje awaryjne +420 606 029 983

View on map

Splňte si sen o kompletní rodině

Chcete se objednat nebo na něco zeptat? Vyplňte následující formulář a my se vám co nejdříve ozveme.

* Povinné položky
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Spełnijcie swoje marzenie o pełnej rodzinie

Chcą Państwo umówić się na wizytę lub zadać pytanie? Prosimy wypełnić poniższy formularz, a my skontaktujemy się z Wami tak szybko, jak to możliwe.

* Wymagane pola
Przesłanie wypełnionego kwestionariusza jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych